
Sodelovanje v porotah na sodnih procesih je dolžnost vsakega ameriškega državljana, ki jih sodišča izberejo povsem naključno z žrebom. Na seznamu se ponavadi znajde več kot sto ljudi, ki jih potem izločajo sodniki, tožilci in odvetniki, dokler ne pridejo do skupine, ki ustreza vsem vpletene.
Po poročanju časopisa New York Times je Clinton zelo zagret, da bi nastopil v vlogi porotnika, saj je temu ustrezno odgovarjal na vprašanja v obrazcu, ki ga je moral izpolniti po prejetju sodnega obvestila. Njegova želja bo najverjetneje ostala neuslišana, saj se sodnica Naomi Reice Buchwald, ki jo je na položaj sicer imenoval sam Clinton, boji medijskega kravala, ki bi iz resnega procesa naredil cirkus. Z mnenjem sodnice, da Clintonovo sodelovanje v poroti ne bi bilo ustrezno, se strinja tožilec Daniel Gitner, vendar odvetnik obtoženega Roger Stavis pravi, da nekdanjega predsednika ne bi bilo treba samodejno izločiti.
Zvezna sodnica je dejala, da bo Clintona najverjetneje izločila, vendar bo dokončno odločitev sprejela v ponedeljek. Imena porotnikov so sicer tajna, vendar Clintonove identitete ni bilo težko ugotoviti. Na vprašalniku je "porotnik številka 142" na primer kot nekdanji poklic navedel predsednik ZDA ter dodal, da je imel v preteklosti nenavadne izkušnje z uradom posebnega preiskovalca. Omenjeni urad pod vodstvom Kena Starra je Clintona in ljudi okrog njega preganjal šest let, vrh pa je bil leta 1998 zaradi Clintonove afere s pripravnico Monico Lewinsky.