Predsednik SNP Predrag Bulatović pa je izjavil, da odločitev SNP o Zakonu o sodelovanju s haaškim sodiščem nima neposredno zvezo z Milosevićem. Če se postavlja kot pogoj za obstanek Jugoslavije izročitev Slobodana Miloševića, potem je potrebno to tudi jasno povedati. Ne pristajajo pa na splošni princip predajanja jugoslovanskih državljanov haaškemu sodišču.
Tiskovna predstavnica haaškega sodišča Florance Artmann pa je izjavila, da bo letno poročilo, ki ga bo glavna tožilka haaškega sodišča Carla del Ponte konec junija predala Varnostnem svetu ZN, odvisno od konkretnih odnosov in realnega stanja med ZRJ in Haagom, ne pa od dogovorov strank SNP in DOS. Del Pontejeva je priporočila, da zakon o sodelovanju ZRJ s sodiščem ni nujno potreben, kar se tiče statuta haaškega sodišča. Po njenem so bistveni konkretni rezultati.
Včeraj pa so izpustitev nekdanjega jugoslovanskega predsednika Slobodana Miloševića zahtevali beloruski, ruski in ukrajinski parlamentarci, ki so se sestali v mestu Grodna na vzhodu Belorusije. V skupni izjavi je šestdeset poslancev od predsednikov svojih držav zahtevalo, naj uporabijo ves svoj vpliv v mednarodni skupnosti, da bi zaščitili Miloševićeve pravice.