Zimski športi

Rydzek zmagovalec v Lahtiju, Jelenko 21., Frenzlu že kristalni globus

Lahti, 28. 02. 2014 16.10 |

Nemški nordijski kombinatorec Johannes Rydzek je zmagovalec tekme svetovnega pokala v finskem Lahtiju. Njegov rojak Eric Frenzel pa je s tretjim mestom že osvojil skupni seštevek svetovnega pokala v tej sezoni. Najboljši Slovenec v Lahtiju je bil Marjan Jelenko na 21. mestu.

Marjan Jelenko 18.
Marjan Jelenko 18. FOTO: Reuters

Eric Frenzel ima s 60 točkami zdaj že 913 točk in s tem neulovljivo prednost pred zasledovalci, najbližje mu je Japonec Akito Vatabe, ki je bil drugi tudi danes, a ima že 332 točk manj. Prve zmage v sezoni se je razveselil Johannes Rydzek, ki je bil po skokih četrti, a je imel po koncu desetkilometrskega teka sedem sekund prednosti pred Japoncem. Frenzel je v teku eno mesto izgubil, na koncu je na tretjem mestu za rojakom zaostal 20,6 sekunde. Vodilni po skoku, Avstrijec Wilhelm Denifl, pa je padel na končno 13. mesto. Slovenija je imela na tekmi v Lahtiju dva tekmovalca, Marjan Jelenko je bil na koncu 21., potem ko je po skokih zasedal 18. mesto, zaostal pa je 1:54,6 minute. Gašper Berlot je 47. izhodišče po skokih popravil na končno 45. mesto, zaostal je dobrih pet minut.

V skupnem seštevku svetovnega pokala je za Frenzlom in Vatabejem tretji Rydzek s 543 točkami, Jelenko je na 26. mestu s 125 točkami, 49. je Mitja Oranič z 29, 54. pa Berlot s 25 točkami.