Dimovski je invalide seznanil, da na ministrstvu po novem delujeta projektni svet za usposabljanje in zaposlovanje invalidov ter projektni svet, ki bo reševal vprašanja invalidskega varstva. Tako naj bi v bodoče lažje in hitreje reševali probleme invalidov, skupaj pa naj bi oblikovali tudi predloge zakonov o invalidih.
Predstavniki invalidov pa so ministru predstavili stališča in poglede na problematiko urejanja invalidskega varstva v Sloveniji.
O posameznih vprašanjih bo po mnenju ministra potrebno razpravljati tudi posebej s predstavniki posameznih invalidskih organizacij in društev, zavzel pa se je tudi za graditev partnerstva med državo in nevladnim sektorjem, ki zastopa interese invalidov.