
Kot je premier povedal na novinarski konferenci pred volitvami ne namerava odstopiti z mesta predsednika vlade. Svojo odločitev za kandidaturo je sicer napovedal že pred časom, vendar je imel ves čas določene rezerve, ker je želel dokončno zvedeti, ali bodo v zadostni meri opravljene vse tiste prednostne naloge, ki so bile začrtane, med njimi vključevanje v EU in zvezo Nato, je pojasnil Drnovšek.
Dodal je, da sta bila na vladi sprejeta proračuna za leti 2003 in 2004, tako sta dve naslednji proračunski leti "pokriti" in "finančni okviri pripravljeni". Kar zadeva Hrvaško pa je po premierovih besedah očitno, da je dogovor, ki je bil sklenjen septembra ob njegovem obisku v Zagrebu "učinkovit", da "preprečuje incidente" in rešuje ribiško vprašanje.
Svet LDS o Drnovškovi kandidaturi
Danes naj bi svet LDS na tajnih volitvah Drnovška določili kot predsedniškega kandidata LDS, njegovo kandidaturo pa naj bi nato s svojimi podpisi podprlo vseh 34 poslancev LDS. Z vložitvijo kandidature na Republiško volilno komisijo pa bo predsednik največje parlamentarne stranke postal tudi uradni predsedniški kandidat.
Svet LDS je najvišji organ LDS med dvema kongresoma, ki ima po statutu tudi pristojnost določanja kandidata liberalne demokracije na volitvah predsednika republike. Zakon o volitvah predsednika države med drugim določa, da lahko politična stranka kandidata podpre s podpisi najmanj treh poslancev ali pa s podpisi najmanj 3000 volivcev. Rok za vložitev kandidatur na novembrskih predsedniških volitvah je 16. oktober, umik kandidature pa je mogoč do 21. oktobra.