Slovenija, Slovaška, Češka in Madžarska so zadovoljne tako z dogovorom o moči posameznih držav v ministrskem svetu kot z dogovorom o številu poslancev v Evropskem parlamentu, posebej pa še z dejstvom, da bo vsaka nova članica v Evropski komisiji imela svojega komisarja, so poudarili štirje premieri po srečanju v slovaški prestolnici, ki je bilo namenjeno prav oceni vrha v Nici. Po mnenju madžarskega premiera Orbana reforme, sprejete v Nici, zagotavljajo ustrezno zastopanost Srednje Evrope v EU.
Po besedah premiera Drnovška, je dogovor iz Nice "realističen in zadostuje za širitev in nadaljevanje evropskih reform v prihodnjih letih", čeprav so nekateri od njega pričakovali več. Ljubljana dogovor pozdravlja, je poudaril. Kot posebej pomembno za Slovenijo je omenil, da bo imela s svojim komisarjem vpogled v delo skupnih ustanov. Več bi lahko pričakovali od dogovora o glasovanju s kvalificirano večino, je menil. Slovenija je bila po njegovih besedah sprva nezaupljiva tudi do načela tesnejšega sodelovanja, saj se je bala, da bo ta mehanizem privedel do "dveh Evrop znotraj ene Evropske unije". Po zagotovilu, da bodo vrata za sodelovanje odprta vsem državam, ki bi imele interes, pa "smo lahko prepričani, da ne bo prišlo do novih delitev znotraj EU," je dejal Drnovšek.
Drnovšek je tudi poudaril, da po dogovoru iz Nice kandidatke zdaj lahko hitro nadaljujejo priprave na članstvo v EU. Ponovil je, da bo Slovenija končala pogajanja do konca leta 2001, po njegovih besedah pa je nato odvisno od članic EU, kako hitro bodo ratificirale pogodbo iz Nice in pristopne pogodbe.