
Zbiranje podpisov na posebnih stojnicah in ne le na upravnih enotah se je obrestovalo Barbari Brezigar. Pravi, da je zadovoljna, čeprav zaenkrat še ne ve natančne številke podpisov, ki pa jih je preko deset tisoč.
Tudi v volilnem štabu Franceta Arharja so zbrali več kot pet tisoč podpisov volivcev, vendar točne številke še ne vedo, saj še niso uspeli prešteti vseh obrazcev podpore.
Dovolj podpisov naj bi kmalu dosegla tudi Jure Cekuta in Anton Bebler.
Z zbiranjem podpisov pa so nezadovoljni v zunajparlamentarni Demokratski stranki Slovenije. Menijo, da se volivec s tem, ko napiše na obrazec katerega kandidata podpira, osebno izpostavi. To naj bi bilo po njihovem mnenju protiustavno, saj naj bi bila s tem kršena posameznikova pravica do zasebnosti.
Na Republiški volilni komisiji pa so drugačnega mnenja in pravijo, da je pomembno le to, da se trenutno nahajamo v fazi kandidiranja in ne glasovanja. Slednje pa je tajno.
Poleg tega so podatki, koga je volivec podprl, strogo zaupni. Pravico do vpogleda ima le pristojna volilna komisija ali sodišče. Obrazec podpore prejme kandidat, ki ga je volivec podprl, na upravni enoti pa ne ostane nobena kopija, kot nekateri zmotno menijo.
Dokončni rezultati, komu je uspelo zbrati zahtevano število podpisov in komu ne, bodo znani 16. oktobra ob polnoči.