Opernredoute (Operni ples) je dogodek, ki ima svojo večstoletno tradicijo, ki se je začela na dunajskih dvorih in se kasneje preselila tudi v avstrijsko prestolnico kulture – Gradec. Dogodek spremljata blišč in družba imenitnih gostov celega sveta.
Posebnost letošnjega Opernredouta je bila namreč v tem, da je prvič v zgodovini tam sodelovala tudi Slovenija, in sicer v postavi petih parov.
"Lani nas je plesalce presenetilo povabilo na avdicijo v Gradcu. To je bila za nas velika čast, plesalce vabijo namreč po prav posebnem ključu. Plesalci morajo biti stari od 17 do 26 let z odličnim znanjem družabnega plesa. Na avdicijo je bilo povabljenih 300 plesalcev, 120 jih je bilo izbranih," je za 24ur.com povedal Luka Smajla, ki je imel s soplesalko Urško Bukovšek čast nastopiti na velikem plesu. Avdicija je potekala pred komisijo, ki jo sestavlja 5 članov.
Plesni treningi za Polonjezo, ki je skupna koreografija vseh parov, so od decembra pa vse do velikega nastopa potekali vsak vikend v Gradcu. Koreografijo sta eno leto sestavljala plesna učitelja Ingrid Dietrich in Helmut Nebel.
Da Avstrija veliko da na tovrstne dogodke, se je videlo tudi iz same prisotnosti medijev že na sobotni generalki, saj so fotografi in novinarji zasedli pol operne hiše. Na samem opernem plesu pa je bilo videti, da v kulturi ne poznajo recesije. Kljub temu, da so se cene kart za ogled opernega plesa dvignile tudi do 20 tisoč evrov, je bila prireditev razprodana. Operna hiša je pokala po šivih.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.