"Saj niti ne vem, kaj je mejnik štetja teh 25 let, ampak verjetno je to prvi pravi uspeh s pesmijo Mandarina, ki jo je posnela legendarna skupina Don Juan.Takrat se je nekako vse skupaj začelo. Da bom glasbenik, sem začutil že zelo zgodaj, ko sem na domači peči v Rojah pri Šentjerneju poslušal in znal na pamet vse pesmi Ansambla Lojzeta Slaka. S prihodom v Ljubljano se je začelo tudi moje druženje z drugimi fanti, ki so imeli podobne želje, kot jaz. Z Draganom Trivičem (kasneje bobnar skupine Agropop) sva naredila prvi ansambel in začela cele dneve vadit v kleti. Zelo hitro po tem sem začel nabirati izkušnje po ljubljanskih kavarnah in barih.To mi je bila verjetno najpomembnejša glasbena šola v življenju, saj se mi zdi, da mi je dala največ rutine, ki je danes za glasbenika zelo pomembna. Potem se je pa počasi že začelo zares z ansamblom Legenda, Beli med, Amadeus, Rendez-Vous in končno legendarni Don Juan. Ansambel, ki je po svojem komercialnem uspehu zasenčil vse dotedanje ansamble in se zapisal v srca slovenskih poslušalcev z največjim številom uspešnic, ki se še danes prepevajo. Kdo ne pozna Rdeče rože, Povej mi Marina, Najlepše so kelnerce, Rad bi ti rekel nekaj lepega, Zelen rožmarin, Ona sanja Pariz in še veliko drugih. S temi uspešnicami se je pravzaprav začela moja glasbena pot," je ob jubilejnem koncertu povedal Brendi.
Brendi pa ni ustvarjal le zase, saj je mnogim drugim izvajalcem, kot so Majda Arh, Hajdi, Magnet, Helena Blagne, Vili Resnik, Bazar, Ptujskih 5, Miša Molk, Natalija Verboten, Mladen Grdović, Korado, Boris Kopitar ... napisal številne nepozabne pesmi, a hkrati tudi zimzelene uspešnice.
Kljub raznim kritikam, ki so to glasbo označevali kot manj vredno, 'šund' ali celo z izrazi, da skladbe poneumljajo ljudi, jim je najpomembnejši kritik – čas, dovolil, da so preživele in se naselile v srca številnih slovenskih poslušalcev.
KOMENTARJI (28)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.