

Seveda pa morajo biti količine alkohola, ki jih zakonca spijeta, majhne in v razumnih mejah. Izkazalo se je namreč, da so zveze, v kateri je eden partner pil precej več od drugega, obsojene na propad. To je prišlo še posebej do izraza pri partnerjih, kjer so ženske uživale velike količine alkohola. Pri takšnih zakonih se je že po krajšem obdobju vsak tretji končal z ločitvijo. Raziskovalci so ugotovili, da se je po drugi strani, tam kjer so precej več pili moški, z ločitvijo končalo okrog 13 odstotkov zakonskih zvez.
Rezultati norveške raziskave so pokazali, da je v 17 odstotkih primerov prišlo do ločitve pri parih, kjer sta velike količine alkohola uživala oba partnerja. Vodja raziskovalnega tima Fartein Ask Torvik pravi, da zveze, v katerih ženske pijejo veliko več od moških, razpadejo zaradi več razlogov. Meni, da alkohol precej bolj "ubijalsko" vpliva na ženske, prav tako pa ima družba do žensk, ki uživajo alkohol, precej bolj negativen odnos kot do moških.

In dodaja: "Najboljše je, če oba partnerja uživata zmerne količine alkohola. Pri takšnih parih smo zabeležili le 5,8 odstotno število ločitev."
KOMENTARJI (40)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.