Vsi, ki prisegajo na spolno vzdržnost, bodo morda po objavi teh podatkov še enkrat premislili. Moški in ženske, ki imajo spolne odnose vsaj trikrat tedensko zmanjšajo možnost srčne kapi za 50 odstotkov. Poleg tega je spolni odnos podoben dobri telovadbi in ga primerjajo s petnajstminutnim tekom. Povprečen spolni odnos dvigne pulz na 150 udarcev na minuto, kar je podobno pulzu, ki se pri ekstremnih naporih zviša atletom. Pri spolnem odnosu delujejo skoraj vse mišice v telesu, poleg tega pa se proizvaja tudi testosteron, ki krepi kosti in mišice. Prav zato mnogi menijo, da je postelja najboljša fitnes naprava, kdaj koli izumljena.
Spolni odnosi dokazano pomagajo pri depresiji in zvišujejo samozavest. Poleg tega moško seme vsebuje hormon prostoglandin, ki se absorbira skozi stene nožnice, in vpliva pozitivno na njeno počutje.
Spolnost deluje tudi kot neke vrste anestetik. Po orgazmu se sprosti precej več hormona oksitocina kot normalno, kar sproži večje količine endorfina, ki poleg počutja ugodja sproži tudi protibolečinski efekt, ki pomaga tako proti glavobolom, migrenam, artritisu, kot pri menstrualnih krčih.
Raziskave so pokazale, da ljudje, ki imajo redno spolne odnose, redkeje zbolijo za boleznimi, kot je prehlad ali gripa. Imajo namreč več imunoglobulina A, ki pomaga imunskemu sistemu.
Redni spolni odnosi so celo dobri za zobe, pri določenih 'položajih' namreč. Semenska tekočina vsebuje cink, kalcij in še nekatere druge minerale, ki preprečujejo karies in podobne težave. Poleg tega ima večina ljudi navado, da si pred in po spolnem odnosu umijejo zobe.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.