Film/TV

Scenarist Socialnega omrežja se bo tokrat posvetil Stevu Jobsu

Los Angeles, 24. 11. 2011 08.15 1 min branja 0

Aaron Sorkin

Življenje legendarnega ustanovitelja podjetja Apple Steva Jobsa, ki je umrl oktobra, bo kmalu na filmskih platnih. Projekta se je lotil scenarist Aaron Sorkin, ki je za film Socialno omrežje dobil oskarja za scenarij.

Jobs mož vizij
Jobs mož vizij
FOTO: Reuters
Aaron Sorkin
Aaron Sorkin
FOTO: Reuters

Za scenarij ga je zaprosil studio Sony, sam pa je ponudbo "kar najresneje pretehtal".

Dodal je, da bo to "res velik film". Sicer pa Aaron Sorkin trenutno bere avtorizirano Jobsovo biografijo izpod peresa Walterja Isaacsona. Slednji je z Jobsom v dveh letih opravil več kot 40 intervjujev. Studio Sony si je že zagotovil avtorske pravice za knjigo.

Karizmatični Steve Jobs, ki je v zadnjih letih bil bitko z rakom, je v začetku oktobra umrl star 56 let. Konec avgusta je odstopil s položaja glavnega izvršnega direktorja ameriškega računalniškega proizvajalca Apple, ki se je z njegovo pomočjo prelevilo iz obrobnega računalniškega proizvajalca v enega vodilnih tehnoloških velikanov.

Soustanovitelj Appla je legenda Silicijeve doline, kar je postal predvsem kot vizionar, ki je stal za danes po vsem svetu priljubljenimi izdelki, kot so pametni mobilni telefoni iphone, tablični računalniki ipad, računalniki mac, prenosni predvajalniki ipod in spletna trgovina Itunes.
 

  • Bauhaus - naslovna slika
  • Bauhaus - bencinski prekopalnik
  • Bauhaus - razvlažilnik zraka
  • Bauhaus - markiza
  • Bauhaus - kotna tuš kabina
  • Bauhaus - visoka greda
  • Bauhaus - prezračevalnik trate
  • Bauhaus - robotska kosilnica
  • Bauhaus - zemlja za trato
  • Bauhaus - vrtni set
  • Bauhaus - žar
  • Bauhaus - prekucnik
  • Bauhaus - paviljon
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1564