Glasba

AVE so tu doma!

Velenje, 16. 06. 2008 12.05 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Ena izmed starejših slovenskih rockerskih zasedb zopet deluje s polno paro! 20. junija bo izšel njihov najnovejši album.

Svojo glasbeno kariero so AVE začeli že v prvi polovici sedemdesetih let. Njihova pot, ki se je začela v Velenju, jih je kmalu pripeljala do samega vrha slovenske in jugoslovanske glasbene scene. Fantje, ki so sicer sedaj že gospodje v letih, so nam povedali, da so bili prva slovenska profesionalna rockerska zasedba. Koncertirali so po vseh republikah bivše Jugoslavije, kraljevali na glasbenih lestvicah in gostovali v številnih glasbenih oddajah. AVE so bili drugačni – imeli so svojstven stil, dodelan izgled in celo svoj avtobus, s katerim so potovali po vsej Jugoslaviji.
Kot zanimivost lahko povemo, da je ena izmed najbolj uspešnih hrvaških glasbenih skupin, zasedba Parni valjak, svojo pot začela ravno kot predskupina velenjskih rockerjev.

Ravno AVE so eni od tistih, ki so pripomogli takemu zagonu velenjske glasbene scene, iz katere izhaja lepo število slovenski rockerjev. Mestna občina Velenje jih je zato lansko leto nagradila z visokim občinskim priznanjem za uspehe na glasbenem področju in razvoj pop rock kulture v Šaleški dolini.

Po nekaterih promocijskih koncertih in turneji po Avstraliji so se AVE zaprli v studio in posneli nov album – Tu sem doma.

  • Dogodki splošno 1
  • El amor brujo
  • 	 The Duke Ellington
  • Kronanje popeja
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Edward Clug CLUSTER
  • Robben Ford
  • Vicente amigo
  • Večer z legendami kubanske glasbe
  • Fantom iz opere
  • Goran Bojčevski & Balkan Nuevo
  • Rade Šerbedžija
  • Od Čardaša do Valčka
  • večer Puccinijeve glasbe
  • Svetlana Zaharova
  • Dogodki splošno 2
  • Dogodki splošno 3
  • Dogodki splošno 4
KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

damjangrlica
17. 06. 2008 18.07
kdo je pa to???ajoj
User263607
17. 06. 2008 15.49
prvič slišim