Sivolasi Dale Watson, ki bo kmalu dopolnil pol stoletja in prihaja iz Alabame, zatrjuje, da njegova glasba ni pravi country, saj da ta ne obstaja več, temveč mu je precej bližji izraz "roots". S kitaro za milijon dolarjev (no, ja, ne ravno), v celoti polepljeno s kovanci, je v družbi dvojca The Texas Two, basista in bobnarja, postregel s svojevrstno mešanico, ki se ji poznajo vplivi Hanka Williamsa, Leftyja Frizzella, Johnnyja Casha, Waylona Jenningsa in Merleja Haggarda, ki pa jih sodobna pop-country industrija iz Nashvilla žal nima najbolj v čislih.
"Ponavadi ne pijem," je večkrat med večerom v Kinu Šiška poudaril Watson, ki je večinoma nazdravljal s slovenskim pivom, vmes pa iz občinstva dobil tudi kaj "močnejšega". Glasbenik, ki se ima že od mladih let za "potetoviranega odpadnika, ki išče korenine countryja", je v mladih letih igral po klubih in honky tonk barih, pozneje pa je prek Los Angelesa in Nashvilla pristal v Austinu v Teksasu, kjer ga je glasba do konca zasvojila.
Od leta 1995 je posnel čez dvajset albumov, zadnjega The Sun Sessions je objavil lansko leto. Cenijo ga ljubitelji country-punka, rockabillyja, zanimiv pa je podatek, da ga raje posluša punkovsko občinstvo kot kavboji v klobukih in špičastih škornjih. No, na tokratnem koncertu ga je v zakulisju obiskal tudi slovenski kavboj Milan Pečovnik - Pidži.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.