Zasedba je tako nastopila v izštekani oz. "unplugged" različici, bobnarju pa so dodali dodatnega tolkalista, vključno s kvartetom godal in dvema spremljevalnima vokalistkama in vokalistom. Bora je med pesmimi dodajal svoje tipične dovtipe, precej tudi na račun Slovenije in Slovencev, saj priznava, da je naturaliziran Slovenec, ki še vedno raje "priča srpski".
Seveda niso pozabili na legendarne pesmi kot so Nemoj da ideš mojom ulicom, Avionu slomiću ti krila, Volim volim volim žene, Ostani đubre do kraja, Evo ti za taksi, Dva dinara druže, Nemoj srečo nemoj danas, Lutka s naslovne strane, Amsterdam, Ostaću slobodan, Bora pa je vmes, da se je pokazal, da je bila njegova asimilacija v slovenski prostor uspešna, na kitaro zaigral venček slovenskih narodnih pesmi.
Zasedba je na glasbeni sceni že skoraj 40 let, od leta 1979, ko je izdala prvenec Kost u grlu, pa je izdala 19 albumov, pet koncertnih izdaj, zdaj pa delajo na jubilejni 20. plošči. Za njimi so nešteti razprodani koncerti, napisane pa so številne knjižne biografije, zbirke poezije, hkrati pa so dobitniki kopice glasbenih nagrad v regiji.
Srbskih Rolling Stonesi, kot so jih svoj čas označili mnogi novinarji in kritiki, so v svoji glasbi združil hard rock s provokativnimi ljubezenskimi in socialno kritičnimi besedili. Čorba pa je bila vedno predvsem rockerski bend, ki je znal in še vedno zna prepričati v živo. Tako je bilo tudi tokrat, ko je občinstvo v napolnjenem Cankarjevem domu prepevalo in se zabavalo. Očitno še dostojno skrbijo za bratstvo in enotnost, saj je nekoč dejal, da "Srbi igrajo, Slovenci in Hrvati pa se plešejo in se zabavajo" ...
Utrinke iz Cankarjevega doma si oglejte v fotogaleriji!
KOMENTARJI (60)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.