Glasba

Prvenec God Scard

Kranj, 05. 12. 2005 16.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Skupina God Scard iz Kranja je po desetih letih delovanja izdala težko pričakovani prvenec z naslovom "…And We Could Have It All…"

Kranjska metal formacija God Scard je po dolgih letih, odkar si je pridobila status neuničljive koncertne atrakcije, končno zasluženo prišla do svojega prvenca. Pred kratkim so po dobri dekadi ustvarjanja, koncertiranja in snemanja izdali ploščo ...And We Could Have It All… (založba Chill Pill 99).

Prvenec je produkt njihovega značilnega pristopa k ustvarjanju močne izpovedne glasbe, z na trenutke provokativnimi besedili. Besedila v angleščini se ukvarjajo s problematiko človeške psihe, propadom človeka, mejo med dobrim in zlim, kar nekaj pa jih je tudi osebno izpovednih in celo ljubezenskih.

Na plošči najdemo enajst pesmi, ki poleg atraktivne naslovnice ponujajo vpogled v svet brezizhodnosti in samote (Lonely and a Little Bit Lost, BHM), prekletstva modernih družbenih ureditev (Modern Democracy), ljubezenskega hrepenenja (April Tear, Lil Gal, Morning in Silence). Album zaključi nežen in romantičen duet med pevcem Nickyjem in vokalistko Tanjo (Soil Eye Sin).

God Scard ponujajo nekaj, ki zagotovo ne bo pustilo ravnodušnega prav nobenga pristaša tovrstne glasbe, saj so unikat na domači alternativni sceni. Skupina na plošči ostaja zvesta svojim koreninam, ki jih gre iskati v trdemu metalu, obenem pa se poigrava s široko paleto zanimivih glasbenih domislic in inovativnih prijemov.

K njihovi širši prepoznavnosti, bi vsekakor pripomogla večja pojavnost v medijih in intenzivni klubski nastopi v okviru promocije albuma. Škoda je le, da fantje niso (vsaj kot bonus) na novo posneli in izdali "zimzelenih" uspešnic, ki so se usedle v srca njihovih najbolj zvestih poslušalcev (Ebony Days, Dive My Rose, No Name, An Animal, Ode, Bliss, …)

Sporočilo plošče, ki se začne z introm in konča z outrom, s kolažem govorov svetovnih voditeljev in diktatorjev, zrcali odsev človeških grozodejstev v polpretekli zgodovini. In četudi se plošča začne s citatom, da je "v vsakem človeku skrit hudič", se zaključi z občutkom sprave, saj so zadnje sporočilo besede pretepenega Rodneyja Kinga "Ljudje, zakaj se ne razumemo med seboj?"

Izdelek, ki ga poleg markantne glasbe odlikuje tudi vrhunska estetska in grafična podoba, je nastal v studiu Brlog pod producentsko taktirko Žike Antonijeviča. Za distribucijo skrbi kranjska založba Panika Records.

Desetletna zgodovina

Hibridni metalci iz Kranja veljajo za vodilni bend gorenjske underground scene. Nastali so spomladi leta 1994 in še isto leto šokirali s prvimi nastopi. V šestih letih obstoja so imeli največ težav s kitaristi, ki so jih zamenjali kar pet, vmes pa so sodelovali tudi z dvema klaviaturistkama.

Skupina v svoji glasbi združuje veliko različnih glasbenih prvin, saj so na njih vplivali najrazličnejši metal, hardcore, rock, alternative in tudi punk bendi. Njihova glasba se je z leti precej spremenila, saj so opustili kitarske vložke tipa Metallica ter za njih značilne prehode med mirnini in udarnimi deli v skladbah. Glasba je tako na nek način postala preprostejša, a obenem udarnejša in bolj v slogu modernih metalskih smernic. Oznaka new-age-metal-core pa v vsakem primeru ostaja zgolj osnovni okvir.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10