Glasba

U2 zapustili založbo

Dublin, 11. 10. 2006 03.15 1 min branja 0

U2 so se po skoraj treh desetletjih poslovili od založbe <i>Island Records</i>.

Irski rockerji U2 so po 27. letih prekinili sodelovanje z založbo <i>Island Records</i>.

U2 so se po skoraj treh desetletjih poslovili od založbe <i>Island Records</i>.
U2 so se po skoraj treh desetletjih poslovili od založbe <i>Island Records</i>.
FOTO: Reuters

Irska rock atrakcija U2, ki je poleg Rolling Stonesov ena največjih in tudi najbolj dobičkonosnih rock zasedb na svetu, je po 27 letih prekinila sodelovanje z založbo Island Records. U2 so se za zapustitev založbe odločili tik pred izidom njihove nove kompilacijske plošče.

Novo zbirko njihovih največjih hitov U2 napovedujejo za november. Zraven bodo dodali tudi "živo" zgoščenko z njihove lanske turneje Vertigo. Na albumu bosta tudi dve novi pesmi, od katerih je ena sodelovanje z Green Dayji.

Mediji sicer že mrzlično ugibajo, katero založbo bo skupina izbrala sedaj. Govori pa se o založbi Mercury.

U2 so se podobno odločili že pred desetimi leti, ko so se pridružili založbi Interscope, ko so sledili novemu šefu Jimmyju Iovineu. Skupina najnovejše odločitve zaenkrat še ni javno komentirala.

  • FLJ 1
  • FLJ 2
  • FLJ 3
  • FLJ 4
  • FLJ 5
  • FLJ 6
  • FLJ 7
  • FLJ 8
  • FLJ 9
  • FLJ 10
  • fLJ 11
  • FLJ 12
  • FLJ 13
  • FLJ 14
  • FLJ 15
  • FLJ 16
  • FLJ 17
  • FLJ 18
  • FLJ 19
  • FLJ 20
  • FLJ 21
  • FLJ 22
  • FLJ 23
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1713