Danski multiinstrumentalist in producent Anders Trentemøller pri svojih 42 letih velja za superzvezdniškega remikserja, ki je naredil svojo umetnost iz remiksanja, saj je "obdelal" taka imena kot so Bruce Springsteen, Depeche Mode, Franz Ferdinand, David Lynch in še vrsto drugih glasbenikov. To je pomenilo, da je svoje ime preko drugih ponesel v svet, čeprav nam je v pogovoru priznal, da se je temu zdaj odrekel, saj že desetletje nastopa z živim bendom, s katerim ponuja nekaj več od tipičnega "USB didžej umetnika", ki pride na oder, vrti glasbo s svojega prenosnega računalnika ter dviguje roke in ploska.
V njegovi zasedbi sta tako kitarist in kitaristka, basist ter tolkalec. Njegova nekoliko hipnotična predstava, polna svetolobnih efektov, umetne megle in impresivnih vizualnih dražljajev se tako v popolnosti spaja z glasbo, ki jo je vpeljal debitantskem albumu The Last Resort (2006), kar je nadaljeval s ploščo Into the Great Wide Yonder (2010), albumom Lost (2013) ter lanskim Fixion, za katerega pravi, da mora "delovati kot fikcija, da si lahko vsak ob poslušanju ustvari svoj notranji svet". Sprva zgolj instrumentalna glasba pa je počasi dobila tudi kakšno pesem z vokalom. V prvem singlu z novega albuma River In Me je tako vokal prevzela Jehnny Beth iz zasedbe Savages.
Zagotovo smo doživeli edinstven audiovizualni šov s petčlansko zasedbo prvovrstnih glasbenikov, poleg Andersa na klaviaturah in tolkalih, so se na odru predstavili še Jakob Falgren (bas, sintetizator), Jeppe Brix Sorensen (kitara, sintetizator), Marie Fisker (vokal, kitara, sintetizator) ter bobnar Jakob Hoyer. Pred njihovim nastopom, ki ga je velika večina najbolj zagretih oboževalcev spremljala kot v transu in s kriki navdušenja, je ogreval danski kolega Thomas Bertelsen, bolj znan pod imenom T.O.M And His Computer.
Več si oglejte v fotogaleriji, prisluhnite pa tudi intervjuju in utrinkom s koncerta!
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.