Na skromni slovesnosti se je 36-letna Sajako, oblečena v preprosto belo obleko in z nakitom iz biserov, poročila z navadnim državljanom, 40-letnim urbanistom Jošikijem Kurodo, ki je zaposlen v tokijski občinski upravi.
Sajako in Jošiki sta se zaročila marca, to pa je bila prva poroka kake japonske princese v zadnjih 45 letih. Poroka je potekala v tokijskem hotelu Imperial, udeležil pa se je je tudi nevestin oče, cesar Akihito.
Tradiciji se je zoperstavil tudi cesar
Z udeležbo na hčerini poroki se je Akihito zoperstavil japonski tradiciji, za razliko od njegovega očeta, cesarja Hirohita, ki se je leta 1960 ni udeležil poroke svoje najmlajše hčerke Takako. Po ocenah obiskovalcev je ta korak mogoče označiti kot pozitivni znak v državi, ki jo pretresa velika demografska kriza, in v kateri se vse več žensk zaradi kariere poroči kasneje.
Slavnostni dogodek sta med okoli 150 gosti spremljala tudi cesarjev najstarejši sin, prestolonaslednik Naruhito in njegova soproga, princesa Masako. Naruhito in Masako sta se poročila leta 1993, leta 2001 pa se jima je rodila hčerka Aiko, ki bi, če bodo na Japonskem ustrezno spremenili zakonodajo, lahko v prihodnosti zasedla cesarski prestol.
Morala se bo izseliti iz cesarske palače
Sajako, edina hči japonskega cesarja Akihite, je s poroko izgubila plemiški naziv. Morala se bo izseliti iz cesarske palače in bo živela povsem normalno življenje, za katero ji je japonska vlada odobrila 1,3 milijona dolarjev podpore.