Vila, vredna 23 milijonov evrov, stoji ob Ženevskem jezeru, zaradi medijske odmevnosti pa se je v švicarski politiki vnela razprava o tem, ali bi bolj odprli meje za tujo delavno silo. Švicarji bodo namreč 25. septembra na referendumu odločali, ali naj tudi desetim novim članicam Evropske unije omogočijo delo pod enakimi pogoji, kot veljajo za prišleke iz starih članic EU. Nekateri politični predstavniki menijo, da bi moralo v Švico legalno priti več delavcev, saj sedaj mnogi zaposlujejo na črno in kot primer navajajo prav gradnjo Schumacherjeve vile.
Pri gradnji vile so namreč med drugimi najeli šest francoskih kamnosekov, ki so na uro dobili po 8,74 evra, po švicarskih delavskih standardih pa bi morali dobiti skoraj še enkrat več. Prav tako so najeli osem nemških obrtnikov, ki so zgradili hlev za konje, vreden 3,2 milijona evrov. Schumacher je za kršitev že moral plačati kazen.
Schumacher živi v Švici od leta 1996 zaradi davčnih olajšav, podobno kot mnoge druge slavne svetovne osebnosti. "Dobro je, da se je za kršitev zakonodaje izvedelo na tako odmeven način. Schumacherjevo ime pač pritegne. Nihče ne sme kršiti zakonodaje in člani sindikatov bi se morali tega zavedati in bojevati za svoje pravice. Naših plač ne bi smeli zmanjšati," je prepričan Ewald Ackermann, ki vodi Združenje švicarskih sindikatov.
Tuja scena
Schumacher nudi delo na črno
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
STA
Komentarji
0
Nemec Michael Schumacher ima težave zaradi delavcev, ki delajo na njegovi novi vili ob Ženevskem jezeru.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.