
Portugalska policija je minuli teden ujela pobeglega zapornika, ki se je 16 let skrival v jamah in živel predvsem od sadja. Čeprav se je bradati možak z dolgimi lasmi poskušal upreti aretaciji, ko ga je policija ujela ob zori, pri tem ni uporabil pištole, ki jo je imel pri sebi.
54-letnik je služil desetletno zaporno kazen zaradi umora, ko je leta 1993 pobegnil in izginil v svojo rodno pokrajino Vieira do Minho. Policija mu je prišla na sled pred nekaj leti in sprožila posebno operacijo, cilj katere je bil privesti ubežnika nazaj v zapor.
"Od pobega se je skrival in živel v treh ali štirih jamah v pokrajini, ki jo je dobro poznal," so povedali na policiji v mestu Braga na severu Portugalske. Hranil se je s sadjem in ni nikoli obiskal zdravnika, vendar je bil kljub temu v kar dobrem zdravstvenem stanju, so še dodali. Ugotovili so tudi, da so mu od časa do časa hrano in zdravila dostavljali člani družine.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.