Zanimivosti

Američani klonirali mačko

London, 14. 02. 2002 00.00 1 min branja 0

Prva klonirana domača mačka na svetu

Ameriški raziskovalci so v Texasu predstavili prvo klonirano domačo mačko na svetu, ki je sedaj stara že skoraj dva meseca.

Prva klonirana domača mačka na svetu
Prva klonirana domača mačka na svetu
FOTO: Reuters

Dedne zasnove male muce izhajajo iz odrasle mačje samice in so jih podobno kot pri kloniranju znamenite ovce Dolly prenesli v odstranjene jajčne celice.

Mark Westhusin in sodelavci iz teksaške univerze A&M so pri poskusu vstavili skupno 87 kloniranih zarodkov v osem mačjih samic, 22. decembra lani pa je s carskim rezom na svet prišla prva muca.

Doslej so klonirali že ovce, miši, goveda, koze in prašiče, prva klonirana domača mačka bi pa lahko odprla povsem novo tržišče. Sicer pa je neki lastnik psa isti univerzi že leta 1998 dal na razpolago več milijonov dolarjev, da bi mu dovolili klonirati psa.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1420