Zanimivosti

Astronavti po 12 dneh v vesolju spet na Zemlji

Moskva, 10. 11. 2002 00.00 1 min branja 0

Posnetek Zemlje iz vesolja

Rusko-belgijska posadka raketoplana Sojuz-TMA, ki so ga 30. oktobra izstrelili proti Mednarodni vesoljski postaji (ISS), se je v noči na nedeljo uspešno vrnila na Zemljo.

Raketa je pristala ob 1.04 po srednjeevropskem času v bližini kazahstanskega mesta Arkalyk, okoli 300 kilometrov jugozahodno od kazahstanske prestolnice Astana. Ruska kozmonavta Sergej Zaljotin in Jurij Lončakov ter belgijski astronavt Frank de Wine se po navedbah ruske tiskovne agencije Itar-Tass počutijo dobro. Reševalne ekipe so posadko izvlekle iz vesoljske kapsule in jo s helikopterji prepeljale na vesoljsko izstrelišče Bajkonur.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763