Zanimivosti

Baby boom na Kitajskem

Peking, 23. 04. 2007 08.00 1 min branja 0

Deklica s kadilom

Kitajska se sooča z manjšim baby boomom, kar je presenetljivo glede na strogo zakonodajo.

Deklica s kadilom
Deklica s kadilom
FOTO: Reuters

Omejitve pri številu otrok so bile uvedene leta 1979 zaradi nadzora rasti kitajskega prebivalstva. Ena od zakonskih določb zakoncema, ki sta se rodila kot edinca, dovoljuje imeti dva otroka. Ker je politika enega otroka v veljavi že 30 let, v to kategorijo sodi veliko število mestnega prebivalstva.

"V naslednjih letih bo število rojstev raslo," je dejal vodja državne komisije za prebivalstvo in družinsko planiranje Zhang Weiqing. V skladu s politiko enega otroka imajo pari, ki živijo v mestih, lahko le enega otroka, na podeželju pa imajo lahko drugega, če je prvorojeni otrok deklica.

Do leta 2010 naj bi se kitajsko prebivalstvo povzpelo na 1,36 milijarde, do leta 2020 pa na 1,45 milijarde.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763