Zanimivosti

Bin Laden na olimpijskem stadionu

Atene, 17. 08. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Neki novinar je na olimpijskem stadionu v Atenah skril tri pakete s kabli, baterijami in žicami, ki jih niso odkrili.

Za varnost na prizoriščih olimpijskih iger skrbi tudi grška vojska (foto: Reuters)
Za varnost na prizoriščih olimpijskih iger skrbi tudi grška vojska (foto: Reuters) FOTO: Reuters

Novinarju časopisa Sunday Mirror je uspelo vstopiti mu z dovolilnicami, izdanimi pod izmišljenimi imeni "Michael Mouse" in "Robert Bin Laden". Smel je celo na mesto, ki je bilo od častnih gostov, med katerimi so bili mnogi pomembni prvi državniki, kot je Tony Blair, oddaljeno 20 metrov.

Novinar pod resničnim imenom Bob Graham se je pred tremi tedni prijavil kot voznik in tudi takrat ga niso preverili. Z njim niso opravili razgovora ali ga vprašali po priporočilih. Predstavnik organizacijskega komiteja Olimpijskih iger je pojasnil, da je "Robert Bin Laden" bil zaposlen kot tehnični sodelavec med samo otvoritvijo iger, ki naj bi šel skozi vsa preverjanja. Novinarja niso preverili. Graham je organizatorjem očital, da ogrožajo življenja atletov in gledalcev in da so Olimpijske igre sanjska tarča teroristov.

Graham je zapisal, da se je s kamionom redno prevažal mimo varnostnikov, ki niso nikoli preverili množice vreč, ki jih je prevažal za delavce. "Lahko bi pripeljal veliko količino razstreliva", je zapisal Graham. Grška vlada je novinarjevo pričevanje obsodila in zagotovila, da njeni varnostni ukrepi ustrezajo mednarodnim kriterijem.