Približno 63 odstotkov prebivalcev evropskih držav trdi, da se v krogu družine demokratično dogovarjajo o uporabi daljinskega upravljalnika (po domače daljinca). Obenem pa kar 72 odstotkov anketiranih pravi, da so se zaradi njega že prepirali, 12 odstotkov jih je daljinec že vrglo ob tla, 7 odstotkov pa se je zaradi daljinca že steplo s katerim družinskim članom.
Na stari celini očitno vladajo še precej tradicionalne vrednote, saj kar 44 odstotkov udeležencev ankete meni, da ima "glava družine" prednost pri uporabi daljinca.
Raziskava je pokazala, da ima v vsaki osmi evropski družini monopol nad daljincem le ena oseba, v 15 odstotkih družin pa vlada prava anarhija. Zanimiv je tudi podatek, da ima vsaka druga družina v Evropi vsaj 5 daljinskih upravljalnikov, 39 odstotkov vseh uporabnikov pa je moralo zaradi zapletenosti te majhne naprave vsaj enkrat člane najožje družine zaprositi za navodila za uporabo.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.