Zanimivosti

Božiček pod nadzorom

London, 05. 12. 2004 00.00 1 min branja 0

Srečanje božička z otroki bo zdaj pod nadzorom kamer

V nekem britanskem trgovskem centru so se odločili, da bodo Božička pri sprejemanju otrok nadzorovali s kamero.

Srečanje božička z otroki bo zdaj pod nadzorom kamer
Srečanje božička z otroki bo zdaj pod nadzorom kamer
FOTO: Reuters

Da bi Božičku preprečili morebitno zlorabo otrok, se je vodstvo nekega britanskega trgovskega centra odločilo, da bo pri tradicionalnem Božičkovem sprejemanju otrok v za to namenjenem prostoru letos postavilo nadzorne video kamere.

V Veliki Britaniji otroci tradicionalno obiskujejo Božičke v trgovskih centrih. Vodstvo trgovskega centra sprva ni želelo Božička v svoji trgovini, vendar se je na koncu odločilo za nadzorno kamero, ki bo staršem omogočila, da bodo svoje otroke lažje nadzirali. "To je žalosten znak našega časa. Kamera varuje Božička in otroke pred obtožbami o zlorabah," je dejal Gilmour Jones, direktor trgovskega centra Saint Elli v Llanennliju v Walesu.

Da bi se izognili nevšečnostim, je vodstvo centra še izdalo priporočilo, naj otroci med izrekanjem želja ne sedijo Božičku na kolenih.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425