Zanimivosti

Buckinghamski vrtovi po novem nogometno igrišče

London, 20. 09. 2013 16.08 1 min branja 2

Kraljica Elizabeta II. je dovolila, da se skrbno vzdrževani vrtovi spremenijo v nogometno igrišče.

Britanska kraljeva družina, natančneje princ William, se je odločil za drzno potezo. Skrbno vzdrževane vrtove ob kraljevi palači bo namreč spremenil v nogometno igrišče. Kaj je razlog za takšno določitev?

Kraljica Elizabeta II. je dovolila, da se skrbno vzdrževani vrtovi spremenijo v nogometno igrišče.
Kraljica Elizabeta II. je dovolila, da se skrbno vzdrževani vrtovi spremenijo v nogometno igrišče.
FOTO: Reuters

Vrtovi ob britanski kraljevi palači bodo kmalu postali nogometno igrišče. Tako si je zamislil princ William, ki ob 150. obletnici angleške nogometne zveze prireja prav posebno nogometno tekmo, tokrat v zahvalo prostovoljcem, ki na Otoku skrbijo za nemoteno igranje nogometa.

''Ob 150. obletnici je zelo pomembno, da počastimo napore več tisoč prostovoljcev, ki teden za tednom skrbijo, da lahko množice uživajo v nogometu,'' je povedal William, privrženec angleške ekipe Aston Villa. ''V Buckinghamsko palačo smo tako povabili 150 prostovoljcev, ki se jim želimo tako zahvaliti.''

V osrčju Buckinghamske palače bosta zaigrala najstarejša angleška amaterska nogometna kluba Civil Service in Polytechnic. Tony Stones, ki skrbi za sloviti londonski stadion Wembley, je tako že združil moči z Markom Lanom, odgovornim za kraljeve vrtove, in skupaj sta začela travnate površine spreminjati v nogometno igrišče.

William je seveda pred projektom za dovoljenje prosil kraljico Elizabeto II., ki je njegovo idejo podprla. Sama se tekme, ki bo 7. oktobra, ne bo udeležila, saj je še vedno na dopustu na Škotskem.

Dela na travnati površini ob kraljevi palači so se že začela.
Dela na travnati površini ob kraljevi palači so se že začela.
FOTO: Reuters
  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
KOMENTARJI2

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User488617
20. 09. 2013 17.10
tip je moral babico nažicat za house party...
Uporabnik565636
23. 09. 2013 11.39
Jah, ona je se vedno sefica :)
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1419