Vplivni ljudje izzovejo močne reakcije, naj bo to občudovanje ali zavračanje. Psihologi pa so sedaj prišli do zanimivih ugotovitev. Ameriški predsednik George W. Busch je zares nekaj posebnega, saj lahko ob pogledu nanj človeku zavre kri – to pa ne velja le za njegove politične nasprotnike.
V študiji, ki so jo izvedli na univerzah v Michiganu in v Severni Dakoti, udeležencem niso povedali, da bodo proučevali vpliv fotografij predsednika Busha na čustva, ampak njihovo sposobnost razvrščanja slik. Poskusnim zajčkom so večkrat zaporedoma kazali fotografijo Busha in fotografijo stola, ti so jih morali kar se da hitro poimenovati. Nato pa so jim kazali besede – agresivne kot npr. "brca" in ljubeče kot npr. "pohvala" ali "ljubezen". Besede so morali s pritiskom na gumb razvrstiti v kategoriji nasilno ali ljubeče.
Raziskovalci so ugotovili, da so se osebe, ki so poprej videle sliko Busha, pri nasilnih besedah odzvale hitreje kot pri ljubečih. Za razvrstitev besede s pozitivnim pomenom pa so porabili več časa, če so pred tem videli fotografijo ameriškega predsednika. Psihologi tako sklepajo, da lahko slike predsednika Busha v medijih sprožajo agresivne misli in zatirajo prijetne.