Priznala je, da je storila nekaj napak, pri čemer pa je v solzah poudarila, da je želela zgolj zaščititi zasebnost svoje družine. Obenem pa je Cherie Blair odločno zanikala, da naj bi se pri pravosodnih oblasteh osebno zavzela za Fosterja, ki mu grozi izgon v Avstralijo. Blairova soproga naj bi se večkrat zavzela za 40-letnega Avstralca Petra Fosterja, ki je bil zaradi goljufij že večkrat aretiran in ki mu v domovini grozi ponovno sojenje. Ta naj bi Cherie Blair pomagal pri nakupu dveh stanovanj.
"Bila je napaka vplesti v družinske zadeve nekoga, ki sem ga komaj poznala in ga do takrat sploh nisem srečala," je dejala 48-letna Cherie Blair. Pri tem pa je poudarila, da ni "super ženska", ter da ni storila ničesar napačnega. S temi besedami je Cherie Blair pojasnila informacije, ki so jih javnosti posredovali njeni tiskovni predstavniki. Ti so namreč pred njenim javnim pojasnilom zanikali njeno povezavo s Fosterjem.
Blair se želi pogovarjati o pommebnejših vprašanjih
Tudi britanski premier Tony Blair zopet ponovil, da je "zelo ponosen" na svojo ženo, vendar pa bi se bilo zdaj treba osredotočiti na druge teme, predvsem na sedanja pomembna vprašanja mednarodne skupnosti. V pogovoru za torkovo izdajo britanskega časnika Financial Times – pa tudi v pismu opozicijskemu voditelju Ianu Duncanu Smithu - je zagotovil, da se njegova soproga ni vmešavala v odločanje o morebitnem Fosterjevem izgonu. Do političnega vmešavanja v tem primeru ni prišlo," je še poudaril britanski premier.
Britanski tisk se sicer že deset dni ukvarja predvsem s tem, ali je prva dama tokrat ravnala primerno svojemu položaju, medtem ko je eden od premierovih tiskovnih predstavnikov medijem očital "obrekovalno gonjo" proti Cherie Blair. Postavlja pa se tudi vprašanje, ali je morda pri tem celo izrabila položaj svojega soproga. Gospa Blair je še pod dodatnim pritiskom, saj je v preteklosti vztrajno zatrjevala, da o Fosterjevi zločinski preteklosti ne ve ničesar.