V nekdanji Jugoslaviji je 25. maj veljal za rojstni dan prvega moža SRFJ Josipa Broza Tita, čeprav je bil dejansko rojen 7. maja 1892, v Kumrovcu, umrl pa 4. maja 1980 v Ljubljani.
Dan mladosti je postal praznik vseh mladih Jugoslavije. Dan ko so po vsej državi potekale športne, kulturne in druge zabavne prireditve, ki so spremljale vsesplošno praznovanje Titovega rojstnega dne.
Glavna prireditev dneva mladosti je bila predaja štafete mladosti predsedniku Titu.
Pionirji in pionirke so štafeto nosili po Jugoslaviji, na današnji dan pa je izbran mladinski delegat v imenu jugoslovanske mladine in narodov štafetno palico izročil Titu, se mu zahvalili za vse, kar je storil za domovino, in mu obljubili, da se bodo pridno učili in sledili Titovi poti.
Pionirji so postali mladinci
25. maj je bil pomemben tudi za vse osnovnošolce, ki so obiskovali 7. razred. Takrat so namreč iz pionirjev postali mladinci in od takrat so smeli obiskovati tako imenovane mladinske kulturne domove, kjer so potekali koncerti, plesi in drugi zabavni dogodki.
Mladinske akcije in podobno sicer niso bile najbolj priljubljene med mladimi, čeprav se je prav s takšnimi akcijami v povojnem času tja do konca 70-ih let izgrajen velik del tudi prometne infrastrukture Jugoslavije. Najbolj znana je cesta Ljubljana – Zagreb – Beograd ali bolj znana kot cesta "Bratstva in enotnosti", ki naj bi združevala omenjena mesta in predvsem narode.
V Kumrovcu obeležili dan mladosti
V rojstnem kraju Josipa Broza so v soboto obeležili Titov rojstni dan. Na proslavi organizacije borcev in zvez Josip Broz Tito se je zbralo okoli pet tisoč ljudi, iz govorov in pesmi pa je vel duh časa, ki je umrl s Titom.
V Kumrovcu je bilo mogoče kupiti raznolike spominke na preteklost – priponke, kokarde s Titovi podobo, majice, vina in podobno.
Praznovanja so se udeležile delegacije iz vseh nekdanjih republik SFRJ – Hrvaške, Bosne in Hercegovine, Srbije in Črne gore, Makedonije in Slovenije. Prevladovali so predstavniki različnih društev ali zvez borcev NOB in društev Joisp Broz Tito.
Več o Josipu Brozu Titu na spletni strani www.titoville.com.