Nerealna pričakovanja vodijo v večne frustracije
Večkrat v težnji po vitkem telesu ni prisotna le želja po dobri telesni kondiciji in zdravem življenju, temveč se v ozadju skriva tudi neka namišljena obljuba sreče in celostne izpopolnitve. Verjamemo, da bomo že zgolj s popolnim telesom dosegli želeno privlačnost, sprejetost v družbi, srečo in notranje ravnovesje, kar pa je seveda čista iluzija. Takšno stanje je mogoče doseči le z vzpostavitvijo celostnega psihofizičnega ravnovesja.
K hujšanju pristopite samo z realnimi cilji
Pred začetkom hujšanja si je ključno odkrito odgovoriti na vprašanja: Zakaj hočem shujšati? Kaj želim s tem doseči in česa mi vitko telo ne bo moglo dati? Večkrat namreč hujšanje ne uspe, ker dejansko nismo dosegli cilja, ki smo si ga podzavestno zastavili, saj novo pridobljena vitkost sama po sebi še ni nujno razlog, da bomo postali tudi srečnejši in uspešnejši. Potrebno je realno pogledati, kaj pravzaprav pričakujemo od izgube odvečnih kilogramov, saj s tem postane pot do cilja veliko lažja, ker smo manj obremenjeni z nerealnimi pričakovanji.
Je namišljene ideale resnično mogoče doseči?
Vprašajmo se ali smo takrat, ko dosežemo t.i. idealno postavo, zares zadovoljni ali pa se nam ta ideal takoj razblini in želimo doseči še več. Na ta način se cilj, ko se mu končno približamo, še bolj oddalji in tako ga nikoli ne uspemo ujeti. V ozadju namreč mnogokrat prevladuje želja, da bi bili nekaj, kar nismo. Takšne želje niso usmerjene v nas same, pač pa v družbene ideale – v nekaj, kar bi morali biti po družbenih merilih. Iluzija, da se bomo s tem, ko bomo izoblikovali svoje telo in imeli pod kontrolo vnašanje hrane, popolnoma spremenili in rešili vse težave, je najhitrejša pot v začarani krog večnega nihanja telesne teže.
Prisluhnite telesu in čustvom
Če želimo korenito spremeniti svoje življenje, moramo najprej začeti poslušati in upoštevati svoje telo in čustva. Če smo utrujeni, se moramo odpočiti, če smo jezni ali nam gre nekaj na živce, si to priznajmo in se odločimo, kako bomo ukrepali. Potrebno je prisluhniti tudi fizičnim potrebam – npr. se vprašati, ali je lakota, ki jo občutimo resnično lakota, ali pa gre le za dolgčas, živčnost ali jezo, ki jo želimo z odvečnim prehranjevanjem za nekaj časa prikriti. Ključno je popustiti pretirano kontrolo, si dovoliti čutiti in realno interpretirati telesne signale in čustva.
Le s celostnim pristopom do trajnega uspeha
V salonih za oblikovanje telesa LINEA SNELLA se zavedamo, da je za dosego trajnih rezultatov ključno vzpostaviti celostno psihofizično ravnovesje. Zato, poleg rednega programa dela po metodi LS, organiziramo tudi strokovna skupinska in individualna srečanja, na katerih udeleženkam pomagamo, da ozavestijo nerealne motive, ki se morda skrivajo za hujšanjem, da si začnejo bolj zaupati in poslušati same sebe ter tako lažje in hitreje dosežejo zastavljene cilje.
Za več informacij pokličite na brezplačno telefonsko številko 080 15 88 ali pa obiščite spletno stran Linea snelle.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.