Matsuura se je skušal opravičiti s tem, da je bila plaketa v obliki reliefa Dubrovnika izdelana že v začetku 80. let, ko je bila Hrvaška še del Jugoslavije, županja Šuica pa je vendarle poudarila, da je bilo za hrvaško državo prelite preveč krvi, da bi lahko spregledali tak spodrsljaj.
Matsuura se je v Dubrovniku sicer sestal tudi s prvim človekom Dubrovniško-neretvanske županije Ivanom Šprljem, ki se je skupaj z dubrovniško županjo Šuico zahvalil za pomoč organizacije UNESCO med vojno na Hrvaškem. Generalni direktor organizacije UNESCO Matsuura je ob tem dejal, da je "impresioniran nad obnovo mesta, ki je bilo hudo poškodovano v vojni v začetku 90-ih let, sedaj pa izgleda spet kot v srednjem veku in je povsem zasluženo na seznamu spomenikov organizacije UNESCO". UNESCO je Dubrovnik na seznam svetovne kulturne dediščine uvrstil leta 1979.
Koichiro Matsuura je obiskal tudi Mostar, kjer se je sestal z lokalnimi voditelji. Župan Mostarja Hamdija Jahič je pozval generalnega direktorja organizacije UNESCO naj na seznam svetovne kulturne dediščine uvrsti tudi Mostar. Matsuura bo v četrtek obiskal tudi Slovenijo.