
Poleg spominskega obeležja bodo zgradili tudi več poslovnih stolpnic, ki pa bodo dosegle približno polovico višine starih dvojčkov. Na posvetu newyorškega župana Bloomberga s komisijo za obnovo lokacije, kjer sta stala dvojčka, so obenem zavrnili predlog, da bi na ruševinah WTC zgradili ogromen spomenik in da kakih 65.000 kvadratnih metrov velikega zemljišča ne bi več pozidali, kar je pred nekaj tedni predlagal nekdanji newyorški župan Rudolph Giuliani.
"Rudy se je čustveno oklepal misli, da bo za preživele storil vse, kar lahko," je povedal Bloomberg po poročanju časnika New York Times. Zaradi velikih potreb po novih poslovnih prostorih in visoke vrednosti zemljišča WTC pa to ni mogoče, je dodal.
Na mestu, kjer sta nekoč stala 110 nadstropij visoka dvojčka WTC, naj bi sedaj zgradili več poslopij, ki bodo visoka od 40 do največ 60 nadstropij. "Vsi vlagatelji mi govorijo, da bi bilo iz gospodarskega vidika nesmiselno graditi višja poslopja," je dejal Bloomberg. Vodja komisije za obnovo, nekdanji borzni posrednik John Whitehead, pa je pojasnil, da je treba poleg gospodarskih upoštevati tudi psihološke učinke. Po njegovih besedah namreč ljudje iz varnostnih vzrokov ne želijo več delati v nebotičnikih.