1. Mohammad Reza Shah Pahlavi (Iran, na oblasti od 1941 do 1979): Pahlavi je bil zadnji iranski šah, državo pa je vodil vse od leta 1941 pa do 1979, ko ga je odnesla iranska revolucija. Kot številni drugi diktatorji je imel tudi on zelo rad prestižne italijanske avtomobile. Kot je znano, naj bi bil njegov najljubši jekleni konjiček maserati 5000.
2. Rafael Trujillo (Dominikanska republika, 1930–1961): Trujillo velja za enega najbolj surovih diktatorjev zahodne poloble. Po državi si je postavil številne kipe, razvil pa je pravi kult osebnosti, ki spominja na Kim Jong Ila v Severni Koreji. ''El Jefe'' ali ''Šef'' je imel najraje ferrarije, za katere ga je navdušil politični atentator in prijatelj, s katerim sta hodila na kegljanje, Porfirio Rubirosa. Trujillo je svoj konec doživel prav v avtomobilu. Med vožnjo v chevyju bel airu so ga pokosile krogle.
3. Kim Jong Il (Severna Koreja, 1994–2011): Pokojni severnokorejski voditelj ni bil znan le kot velik ljubitelj akcijskih filmov Stevena Seagala, francoskega bordojca in samopostrežnih bifejev, ampak naj bi se navduševal tudi nad italijanskimi starodobniki. Čeprav ga nikoli niso fotografirali s kakšnim od svojih jeklenih lepotcev (naokoli se je sicer ponavadi prevažal kar z vlakom), pa velja omeniti, da so ga na njegovo zadnjo pot pospremili v ameriškem avtomobilu – limuzini lincoln continental.
4. Moamer Gadafi (Libija, 1969–2011): Ubiti libijski voditelj nikoli ni razkazoval velike ljubezni do avtomobilov, kljub temu pa je imel v svojih garažah kar lepo zbirko eksotičnih modelov. Precej bolj se je, zanimivo, navduševal nad majhnimi vozili za golf, ki so mu jih izdelali po meri. Najmanj z enim od njih so se po njegovem koncu po Tripoliju prevažali uporniki.
3. Idi Amin (Uganda, 1971–1979): Idi Amin je bil na čelu brutalnega in koruptivnega režima, imel pa je celo tako trapaste nazive kot ''nekronani škotski kralj'', ''vladar vseh živali na Zemlji in rib v morju'', ''cesar britanskega imperija na splošno v Afriki, zlasti pa v Ugandi'' in ''predsednik za vedno''. Tudi ko je šlo za avtomobile, je želel samo najboljše – omislil si je črnega mercedes-benza model 600 pullman, ki je bil konec 60. let prejšnjega stoletja eden najdražjih avtomobilov na planetu. Pri znameniti operaciji Entebe izraelskih komandosov na istoimenskem ugandskem letališču leta 1976, ko so rešili ugrabljene potnike letala, so člani Mosada s svojim transportnim letalom sredi noči pripeljali kopijo mercedesa, da bi letališko osebje mislilo, da je prispel njihov voditelj. Dva varnostnika sta sicer opazila, da je mercedes črn, Amin pa je ravno takrat kupil novega, belega mercedesa. Komandosi so ju ubili, zaradi streljanja pa so akcijo, ki je bila na koncu uspešna, izvedli še hitreje.
4. Jean-Claude “Baby Doc” Duvalier (Haiti, 1971–1986): Duvalier je imel na začetku svoje vladavine najraje ferrarije (na primer model 365 GT 2+2), pozneje pa je postal pristaš znamke Mercedes-Benz, natančneje razreda S. V tem avtomobilu je bil tudi zadnjič fotografiran na haitijski zemlji, ko se je peljal do letališča in zapustil državo. Lani se je vrnil v svojo domovino, a se je iz letališča odpeljal v policijskem vozilu, saj so ga aretirali.
5. Benito Mussolini (Italija, 1925–1943): Čeprav je želel obnoviti rimski imperij, a mu to zaradi najmanj sposobne vojske na svetu ni uspelo, pa je treba povedati, da je imel Mussolini vsekakor občutek za lepe avtomobile. Seveda je prisegal na italijansko znanje, natančneje znamko Alfa Romeo.
6. Sadam Husein (Irak, 1979-2003): V nasprotju z Mussolinijem je imel pokojni iraški voditelj obupen okus za jeklene konjičke. V njegovih številnih palačah so namreč našli kar nekaj slabih kopij. Njegova nič manj brutalna sinova Udaj in Kusaj sta se najbolj navduševala nad predelanimi terenci znamke Mercedes-Benz razreda G.
7. Kralj Faruk (Egipt, 1936–1952): Zadnji egiptovski kralj je bil eden prvih oboževalcev Enza Ferrarija, zato ne preseneča, da je posedoval številne njegove modele zgodnjih letnic izdelave. Med njimi je bil tudi 212 inter, izdelan leta 1952, ki je bil eden zadnjih avtomobilov, ki jih je kupil pred odstavitvijo.
8. Juan Perón (Argentina, 1946–1955): Tudi Peron je bil ljubitelj ferrarijev. Tako kot Faruk je imel v garaži model 212 inter. Leta 1955 zapustil državo in do leta 1973 živel v izgnanstvu, ko se je vrnil, pa se je vse do svoje smrti, leto pozneje, spet vozil v svojem priljubljenem rumeno-črnem italijanskem ''konjiču''.
9. Admiral General Šabaz Aladeen (Republika Vadija 1992– ): Ko smo že pri diktatorjih in njihovih dragih avtomobilih, lahko omenimo še filmskega despota, ki ga je upodobil Sacha Baron Cohen. Kombat T98, vreden milijon dolarjev, se je ustavil tudi v Ljubljani.
KOMENTARJI (48)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.