Udeleženci letalskega mitinga v New Yorku so lahko ne le slišali, ampak tudi videli, kako letalo prebije zvočni zid. Pritisk pred njim je kapljice stisnil v oblak, takoj nato pa je letalo švignilo skozenj.
OGLAS
UIVsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
Uf, kaksni poznavalci bojnih letal so tle... Svaka cast vsem, ki znate prebirat wikipedijo in googlat za letali. :P
Res zgleda letalo čist hudo tkole, k prebije zvočni zid - pa nej bo kterokoli letalo. Men je še zmeri najlepši Falcon, še zmeri pa me boli srce, ko pomislim na Blackbirda, to mi je blo najlepše reconnaissance letalo ever. Chick aircraft, če hočte, hehe... Pa ne samo po izgledu, tud po vsej napredni tehnologiji za tist cajt. Če bi ga pa še v živo vidla "prebit" zvočni zid, bi pa kr omedlela, hehe :D Sam to se ne bo zgodilo. Žal. Hvala bogu, da so njegovega naslednika, grduha F117 zamenjali ostali stealthi B2 Spiriti in, če prou vem, izboljšan raptor F22. Sem našla eno slikico, Res je bad ass, a ne? :)
coyoteugly82
"@brez_faksa: Kaj nabijaš? Letalo na sliki je F-18E Super Hornet in je v redno uporabo prišlo okoli leta 1996, leta 2007 jih je naročila tudi Avstralija in bodo še kar lepi čas služili na letalonosilkah... USAF sploh ni uporabljal teh letal, uporablja jih samo ameriška mornarica. Daj se prvo pozanimaj malo, preden poveš kaj o čemer nisi 100% prepričan..."
Res je ,imaš popolnoma prav,edino en detajl bi popravil.
Gre sicer res za super Horneta ampak za različico F.
Torej letalo je dvosedi trenažnik/bojno letalo F/A-18F
Kar je razvidno iz dvosede konfiguracije.
F/A-18E je enosed.
@brez_faksa: Kaj nabijaš? Letalo na sliki je F-18E Super Hornet in je v redno uporabo prišlo okoli leta 1996, leta 2007 jih je naročila tudi Avstralija in bodo še kar lepi čas služili na letalonosilkah... USAF sploh ni uporabljal teh letal, uporablja jih samo ameriška mornarica. Daj se prvo pozanimaj malo, preden poveš kaj o čemer nisi 100% prepričan...
@invictus_slo... Če letalo prebije zvočni zid pomeni, da je imel tisti trenutek enako hitrost oz. takrat je njegova hitrost višja od zvočne, torej nebi noben tvoj "stožec" bil zadej... jao
En bolj pameten od drugega pa nihče nima pojma o aerodinamiki velikih hitrosti
@brez_faksa: kakšen neki grafični prikaz!
@invictus_slo: še en genij, hahaha pa stožec za letalom
POJMA NIMATE!
Ja sej, vazno, da so reklame tam ko bi se spodoblo, da se kaj napise. Poleg tega pa... brezveze komentirat, ker si bo kak psihić vbil v glavo, da zalite avtorja clanka!
Staro kakšnih 10 let, letalce na sliki je skoraj izven uporabe v USAF. Ne gre za nobene kapljice, ampak za grafični - poljudni prikaz udarnih valov. Tale pisun je en velik bebec!
KOMENTARJI (69)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.