Italijanski in tuji strokovnjaki, ki že desetletja iščejo rešitev za Benetke, kjer se visoke plime, ki so bile nekoč redek pojav, zdaj pojavljajo nekajkrat na leto. Krive so podnebne spremembe, pa tudi pogrezanje mesta.
Lesene brvi, po katerih se med poplavami sprehajajo meščani in turisti, se nekaterim zdijo zabavne,vendar pa visoka voda škoduje turizmu in pospešuje propadanje beneških palač.

Težavo naj bi rešil projekt imenovan Mojzes. Sestavlja ga 79 ogromnih kvadrov, velikih 20 krat 30 metrov, ki bodo napolnjeni z vodo ležali na morskem dnu ob vseh štirih vhodih v laguno. Ko bo gladina morja narasla za več kot 110 centimetrov, bodo iz njih izrinili vodo, da se bodo zapornice dvignile in zaprle pot morju.
Vendar pa številni strokovnjaki menijo, da Mojzes ni najboljša rešitev. "Projekt Mojzes bo učinkovita obramba pred najhujšimi poplavami, ne bo pa izboljšal vsakodnevnega življenja v Benetkah. Zato občina predlaga še druge posege, da bi bilo zmerno visokih plim čim manj," meni Alberto Costa, župan Benetk.
Italijanski ekologi opozarjajo, da se bo laguna, kamor se zlivajo odplake iz ene največjih industrijskih con v državi, spremenila v stoječo mlakužo. Še več pa je tistih, ki kritizirajo visoko ceno projekta, kar 3,5 milijarde evrov.
Premier Silvio Berlusconi je ob slovesnem začetku gradnje zatrdil, da gre za trenutno največji okoljevarstveni podvig na svetu, ki bo čez osem let, ko bo dokončan, rešil Benetke pred propadom.