Zanimivosti

Hladilnik, ki pogreje hrano

Tokio, 27. 02. 2005 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Japonci bodo kmalu uporabljali hladilnik proizvajalca Sharp, ki jim bo lahko tudi pogrel obroke.

Hladilnik je proizvedlo podjetje Sharp. Skupni volumen hladilnika je 455 litrov, v posebnem predelu za 20 litrov pa se bo lahko temperatura povzpela do 55 stopinj Celzija in tako ohranjala obroke tople, piše hrvaški spletni portal Index. V prodaji bo hladilnik od 11. marca, stal pa bo 238.000 jenov (dobrih 400 tisoč tolarjev).

V podjetju Sharp se zavedajo, da današnji hitri življenjski ritem zahteva različne potrebe družinskih članov po prehranjevanju. 'Pogrete' večerje se bodo najbolje razveselili možje in očetje, ki se pozno zvečer vračajo iz službe, ter otroci, ki zaradi mnogih šolskih obveznosti malo časa preživijo doma.

Raziskave, ki jih je opravilo podjetje Sharp, namreč kažejo, da celo 44 odstotkov japonskih družin skupaj večerja le enkrat ob vikendih.

  • Dogodki splošno 1
  • 	 The Duke Ellington
  • Kronanje popeja
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Edward Clug CLUSTER
  • Robben Ford
  • Vicente amigo
  • Večer z legendami kubanske glasbe
  • Fantom iz opere
  • Goran Bojčevski & Balkan Nuevo
  • Rade Šerbedžija
  • Od Čardaša do Valčka
  • večer Puccinijeve glasbe
  • Svetlana Zaharova
  • Dogodki splošno 2
  • Dogodki splošno 3
  • Dogodki splošno 4