Raketa je po 37 minutah in 46 sekundah za evropsko telekomunikacijsko organizacijo Eutelsat uspešno utirila 2900 kilogramov težak poslovni telekomunikacijski satelit Eutelsat W5 (Eutelsat W1A), ki ga je na osnovi modela Spacebus 3000 B2 izdelala francoska družba Alcatel Space.
Kot je sporočila ameriška vesoljska agencija NASA, so izstrelitev izvedli s prenovljene izstrelitvene rampe 37B, to je, z izstrelišča, ki so ga pred več kot 35 leti uporabljali za nosilne rakete saturn 1 in 1B.
Satelit bo iz sedanje začasne oporne orbite z lastnim pogonom dosegel geostacionarni tir v katerem bo, v stalnem položaju nad 70,5 stopinje vzhodno, s pomočjo dveh vodljivih antenskih krožnikov z video in internetnimi zvezami 12 let pokrival severovzhodno Azijo, vključno s Kitajsko, Mongolijo, Korejama in južno Japonsko, pa tudi jugovzhodno Azijo do severnih delov Avstralije. Satelit bo tudi komunikacijski most med Evropo in Azijo. Eutelsat W5 ima 24 sprejemno-oddajnih naprav in je bil pod oznako W1 znan po tem, da je bil v tovarniškem požaru pred štirimi leti poškodovan. Do izstrelitve so ga popravili in preuredili.
Enainšestdeset metrov in pol visoko delto 4 so izdelali za potrebe ameriških vojaških letalskih sil, ki si že dolgo prizadevajo, da bi za utirjanje vojaških satelitov imele zanesljivejšo in cenejšo nosilno raketo in so zato v Boeingov razvoj delte 4 vložile 500 milijonov dolarjev. Tekmec delti 4 je ameriška raketa atlas 5 z ruskim raketnim motorjem, ki so jo prvič izstrelili avgusta letos in jo je izdelala družba Lockheeed Martin. Tudi za razvoj te rakete so ameriške vojaške letalske sile prispevale pol milijarde dolarjev.
Prejšnja Boeingova različica delte, delta 3, se je izkazala za tehnično neprepričljivo. Nosilko je med prvim poletom leta 1998 razneslo, med drugim leta 1999 pa je satelit utirila v napačno orbito.
Prihodnjo izstrelitev delte 4 načrtujejo februarja, ko bo utirila vojaški komunikacijski satelit DSCS. Do leta 2007 nameravajo izstreliti 26 tovrstnih raket.
Računajo, da bo pri utirjanju poslovnih satelitov delta 4 lahko tekmec evropski ariane 5, ameriškemu atlasu 5, ruskemu protonu in ukrajinsko-ruskemu zenitu 3. NASA medtem razmišlja o možnosti, da bi delto 4 in atlas 5 uporabljali tudi za prevoz vesoljcev na Mednarodno vesoljsko postajo (MVP), saj so izstrelitve vesoljskih raketoplanov tehnično zapletene in drage.