Zanimivosti

Japonci živijo dlje

Tokio, 17. 09. 2007 10.41 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Skoraj 22 odstotkov Japoncev je starih 65 let ali več, kar predstavlja novo rekordno vrednost na Japonskem.

Japonska sicer velja za državo z najhitreje starajočim se prebivalstvom.
Japonska sicer velja za državo z najhitreje starajočim se prebivalstvom. FOTO: Reuters

Po začasnih podatkih japonske vlade v deželi vzhajajočega sonca tako živi 27,44 milijona ali 21,5 odstotka ljudi, ki sodijo v kategorijo starejšega prebivalstva. Tokratne številke so presegle lanski rekord, ko je na Japonskem živelo 26,57 milijona ali 20,8 odstotka ljudi, ki so bili stari 65 let ali več.

Povečalo se je tudi število tistih, ki so starejši od 80 let. Teh je na Japonskem 7,13 milijona, med njimi pa sta kar dve tretjini žensk. Tokrat je število osemdesetletnikov prvič preseglo sedem milijonov. Po napovedih naj bi na Japonskem do leta 2055 število Japoncev, ki so stari 65 let ali več, doseglo 40,5 odstotka.


  • LEŽALNIK
  • HLADILNE TORBE
  • POKRIVALO
  • VOZIČEK
  • REGALI
  • STROJI ZA OBDELAVO TAL
  • VRTNA HIŠKE
  • NOSILCI
  • ČISTILNIKI ZA BAZEN
  • SENČNIKI
  • ŠOTORI
  • ŽARI
  • MONTAZNI BAZEN
KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User204797
19. 09. 2007 08.42
Seveda zivijo dlje, jedo migajoce zivali potegnjene naravnost iz akvarijev, zelenjavo in riz. So tudi nizje rasti in zoprno prekipevajo od energije