Na področju terapevtskega kloniranja in raziskovanja izvornih celic je Kitajska naredila velik napredek. "Zarodke kloniramo le za medicinske namene. Sem odločno proti kloniranju ljudi," zatrjuje Lu Guangxiu. Za svoje delo znanstvenica pravi, da je raziskovalno delo na visoki ravni, ostali inštituti na Kitajskem pa naj bi klonirali predvsem živali.
Etični pomisleki za Kitajsko niso novost, vendar večina kitajskih znanstvenikov v samem zarodku ne vidi človeka. Prepoved pekinške vlade za kloniranje ljudi se namreč ne nanaša na kloniranje zarodkov, zato so znanstveniki v veliki meri svobodni, ker jih zakonske osnove ne omejujejo.
Lu Guangxiu se na eni strani zavzema za kloniranje zarodkov, na drugi pa za osnutek zakonske prepovedi kloniranja ljudi. Eden najostrejših kritikov, upokojeni predsednik medicinske akademije Ba Deniano meni, da je potrebno točno določiti, kaj se lahko počne in kako daleč gre lahko nekdo, prav tako pa je potrebno določiti način nadzora. Izrazil je še bojazen, da če ne bo nadzora, bo naslednji korak kloniranje ljudi.