Krastače se namreč prehranjujejo z napadalnimi norimi rumenimi mravljami. Te agresivne žuželke, velike okoli štiri milimetre, so namreč preplavile nasade kakava v Indoneziji in izpodrinile navadne mravlje, ki kakavove rastline ščitijo pred boleznimi.
Tamkajšnji kmetje bodo sedaj na svoje plantaže pripeljali krastače, ki se bodo prehranjevale s škodljivimi mravljami in tako v ekosistem povrnile ravnovesje. Indonezija je sicer tretja največja svetovna izvoznica kakava.
Znanstveniki iz univerz v Göttingenu v Nemčiji in Adelaidi v Avstraliji so ugotovili, da so krastače brezplačni uničevalci škodljivcev, saj se rade prehranjujejo z norimi rumenimi mravljami.
Nemški znanstvenik Teja Tscharntke je povedal, da je ekološki pomen krastač dobra novica, saj se zaradi krčenja deževnih gozdov populacije dvoživk po svetu zmanjšujejo.
Zanimivosti
Krastače v Indoneziji rešujejo zaloge kakava
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
STA/J.R.
Komentarji
3
Skupina nemških in avstralskih znanstvenikov je ugotovila, da je svetovna proizvodnja čokolade delno odvisna tudi od krastač, ki živijo v Indoneziji.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.