Glavna težava poleg zastarelosti se skriva v tem, da imajo hrošči tri, taksiji pa naj bi imeli štiri vrata. Taksisti so namreč pogosto odstranili sprednji sedež, da so se stranke hitreje in lažje usedle na zadnje sedeže, kar seveda ni prispevalo k varnosti. S tem se sicer ne strinja ena od taksistk. ''Danes so avtomobili precej večji in hitrejši,'' je povedala Vera Perez. ''Včasih se je vozilo precej bolj počasi, kajti vsaka nesreča bi jih lahko povsem uničila.''
Leta 2003, ko so pri Volkswagnu oznanili, da proizvodnjo ukinjajo, je prišel v veljajo tudi mestni odlok, ki je predpisal, da se morajo trivratni taksiji iz prometa izločiti do leta 2011, posebej za hrošče pa so veljavnost podaljšali do leta 2013.
Ukinitev ali lepše rečeno upokojitev zelenih hroščev, ki veljajo za zaščitni znak Mexico Cityja, je še ena pomembna prelomnica v zares impresivni zgodovini tega nemškega avtomobila.
Izdelovali so jih tudi v Sarajevu
Volkswagnov hrošč velja za najdlje in najbolj številčno proizvajan model avtomobila vseh časov. Do junija 2003 so jih v različnih državah sveta izdelali več kot 21 milijonov, nekaj tudi v Sarajevu, v takrat še skupni državi. Na vrhuncu proizvodnje leta 1971 so letno proizvedli 1,3 milijona vozil, zadnje leto pa le še 30.000. Proizvodnjo so uradno ukinili zaradi zmanjšanega povpraševanja, zadnji primerek pa je iz proizvodnih trakov tovarne v mehiški Puebli zapeljal 30. julija 2003 – 65 let po tem, ko so ga leta 1938 začeli izdelovati v nacistični Nemčiji (za uraden datum proizvodnje sicer velja leto 1945 ). Zadnjega hrošča so poimenovali El Rey, kar po špansko pomeni ''kralj'', nanaša pa se na pesem z istim naslovom mehiškega pevca Joseja Alfreda Jimeneza (poslušajte spodaj). Avtomobil je razstavljen v Volkswagnovem muzeju v Wolfsburgu.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.