Erik Lindbergh je z enomotornim letalom za prelet oceana potreboval dobrih 17 ur, kar je šest ur manj, kot je pred 75 leti za isto pot z letalom Spirit of St. Louis porabil njegov ded.
37-letni Erik Lindbergh je z ultramodernim letalom New Spirit of St. Louis tipa Lancair Columbia 300 v sredo ob 18.17 uri po srednjeevropskem času poletel z letališča Farmingdale na Long Islandu blizu New Yorka. Kot nekdaj 25-letni Charles si je tudi Erik za cilj postavil neprekinjen let s pristankom na pariškem letališču Le Bourget in s tem želel "predvsem spomniti na dosežek svojega deda". Vendar je v primerjavi z dedovim njegovo letalo manjše in bistveno hitrejše. Na pariškem letališču so Erika pričakali danes ob 11.24 uri.
"Več let sem sanjal, da bi raziskal svoje korenine in poletel sam preko Atlantika," je pred vzletom dejal Lindbergh. Svoje potovanje je začel v San Diegu v Kaliforniji, kjer so izdelali prvo letalo njegovega deda. Sredi aprila je nato preko St. Loiusa poletel proti Long Islandu. Poklicni pilot in umetnik iz Seattla s poletom ni želel le spomniti na dosežek svojega očeta, temveč je želel proslaviti zmago nad svojo boleznijo. S pomočjo najnovejših zdravil in umetnega kolenskega sklepa mu je namreč uspelo premagati artritis.
Erik Lindbergh se sicer trenutno poteguje za zmago na ameriškem natečaju za konstrukcijo vesoljskega plovila, ki bi 100 kilometrov v vesolje popeljalo tri turiste. Njegova največja želja je namreč, da bi bil pilot prvega takšnega plovila.