Ameriška študija temelji na rekonstrukciji morebitnih lokacij in globin kanalov Nilove delte, ki so se skozi čas premikali. Raziskovalci so na podlagi teh nato ustvarili računalniško simulacijo in ugotovili, da bi lahko močan vzhodni veter, ki naj bi 12 ur pihal s hitrostjo 101 kilometer na uro, potisnil vodo v kanal, kjer se reka zliva v morje.
Tako naj bi bil izraelskemu ljudstvu za določen čas omogočen prehod po kopnem, ko pa je veter prenehal pihati, pa se je voda zlila nazaj na območje morja, fenomen opisujejo ameriški znanstveniki.
Študija temelji na rekonstrukciji morebitnih lokacij in globin kanalov Nilove delte, ki so se skozi čas premikali. Carl Dewis, vodja ameriškega centra za raziskave ozračja, meni, da se znanstvena razlaga dogodkov sklada z zgodbo iz Svetega pisma. “Veter je premaknil vodo v skladu s fizikalnimi zakoni, s tem pa za kratek čas vzpostavil varen prehod z morjem na obeh straneh.“
KOMENTARJI (102)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.