
Najbogatejši Srbi so po trditvah beograjskega tednika Blic News "kralj loncev" Philip Zepter alias Milan Jankovič, "prvi med tihotapci cigaret" Stanko Subotič Cane, znameniti bratje Karič, sin nekdanjega jugoslovanskega predsednika Marko Miloševič, nekdanji srbski in jugoslovanski minister Milan Beko, "diskretni" Miroslav Miškovič, nekdanji srbski premier Mirko Marjanovič, nekdanji podpredsednik srbske vlade Dragomir Tomič ter nekdanji podpredsednik srbske skupščine Dragan Tomič.
Tednik je vse imenovane in neimenovane srbske bogataše razvrstil v tri skupine. V prvi naj bi bili predstavniki t.i. stare garde iz ekipe nekdanjih direktorjev in partijskih funkcionarjev iz obdobja Tita in po njem. V tej skupini naj bi bila oba Tomiča in Marjanovič ter drugi, vsak pa naj bi bil "težak" od pet do 20 milijonov dolarjev.
Najbolj znameniti predstavniki druge, veliko bolj bogate skupine, so tisti, ki predstavljajo "novo gardo" (bratje Karič, Miškovič, Marko Miloševič, Beko in drugi), in ki so prišli do bogastva v času Miloševičevega režima, vsak pa naj bi imel od 20 do 100 milijonov dolarjev vredno premoženje. Blic News piše, da so bile metode delovanja predstavnikov te skupine še bolj kalne od prve skupine in da je zato tudi stopnja nezakonitosti njihovih poslov nekoliko večja.
V tretji skupini so bogataši, ki imajo najmanj problemov z novimi oblastmi, saj jih ni na vladnem seznamu ekstra dobičkarjev. Blic News iz te skupine omenja samo Philipa Zepterja in Stanka Subotiča; vrednost Zepterjevega imperija naj bi znašala pet do šest milijard nemških mark, Subotičevega pa "samo" milijardo mark. Omenjeni in drugi iz te skupine veljajo za "donatorje", ki so za časa Miloševičeve vladavine podpirali tedanjo opozicijo, sedaj pa naj bi v svetu lobirali za njene predstavnike, ki so od lanskega oktobra na oblasti.
V politiko se ne vmešavajo, ker naj bi bila "zabava za reveže in bedake", vendar se ne branijo stikov s politiki, če jim to zagotavlja neovirano poslovanje.