Psiholog, dr. Cliff Arnal je preučeval vpliv datumov v januarju na posameznikovo vedenje in občutke, da bi razložil, zakaj v prvem mesecu v letu ljudje pogosto postanejo ‘žalobni’, poroča spletni časopis ananova.com
Ekspert iz univerze v britanskem Cardiffu je do svojih ugotovitev prišel tako, da je upošteval slabo vreme, ki je pogosto v tem času, dolžino časa, ki je pretekel od Božiča, neuresničene cilje, ki so si jih ljudje zastavili v novem letu, pomanjkanje denarja, motiviranosti in potrebo po delovanju.
“Dobra telesna pripravljenost in aktivnost sta ključna za to, da v tem času ostanemo srečni,” pravi dr. Arnal.
Ena od britanskih doborodelnih oraganizacij pa je v svoji raziskavi ugotovila, da sodelovanje v dobrodelnih organizacijah ali aktivnostih prav tako preganja depresijo. Raziskava naj bi pokazala, da so ljudje, ki prostovoljno sodelujejo v dobrodelnih aktivnostih več kot dve leti, manj depresivni in kar 63 odstotokov anketirancev, starih od 25 do 34 let, je ocenilo, da občutijo manj stresa.
Dr. Arnal je podprl te ugotovitve: “Ohranjanje telesne in duševne aktivnosti lahko dostikrat izboljša stanje duha, pomoč drugim pa poviša tudi občutek samozavesti. Prostovoljnost, posebej če gre za redno aktivnost, pa je eden najboljših načinov za doseganje občutka sreče in zdravja.”