Po besedah predstavnikov Kraljeve mornarice utegne biti prav omenjena HMS Sussex. Britanska mornarica se dogovarja z najditeljem, ameriško organizacijo Odyssey Marine Exploration, o identifikaciji razbitine in o nadaljnji usodi dragocenega tovora. Po pomorskem zakonu namreč ostaja razbitina vojaške ladje last države.
Jadrnica HMS Sussex je izginila blizu Gibraltarske ožine leta 1694, na njenem krovu pa so bile zlate palice, ki bi bile danes vredne milijarde angleških funtov. Ladja je bila na tajni misiji z namenom podkupiti Savojskega vojvodo v vojni Velike Britanije proti Franciji. Popolnoma novi bojni ladji z 80 topovi in 500 člani posadke je poveljeval Sir Francis Wheeler. Ladja se je potopila v viharju, rešila pa sta se le dva člana posadke.
Kamere na globinski podmornici raziskovalne ladje organizacije Odyssey so v globini 700 m najprej našle območje polno razbitin, nekaj kosov pa so že dvignili. Organizacija Odyssey je specializirana za iskanje potopljenih ladij z dragocenim tovorom. Iskanje Sussexa so začeli leta 1998, doslej pa so za iskanje porabili okoli 3 milijone dolarjev. Če bi ladja res bila HMS Sussex, pa ne bi bila zanimiva le zaradi vrednosti zlata, ampak tudi zaradi zgodovinskih razlogov. Po mnenju zgodovinarjev naj bi neuspeh pri podkupovanju Savojskega vojvode povzročil, da je ta menjal strani, kar je stalo odločilne zmage tako Veliko Britanijo kot Francijo, na koncu pa naj bi celo privedlo do ameriške revolucije.