Raziskovalci z univerze v Osaki so pri okrog 3.000 osebah proučevali prehranjevalne navade, rezultate pa so objavili v britanskem medicinskem žurnalu. Odkrili so, da zaradi prehitrega prehranjevanja želodec ljudem ne more pravočasno signalizirati občutka sitosti.
Obilni obroki, ki jih prehitro pospravimo z mize, povzročajo zatekanje trebuha, slabosti, občasna bruhanja ter seveda rast telesne teže.
V študiji navajajo: "Če jeste hitro, napolnite želodec še preden se prične izločati želodčna kislina. Že na samem začetku si ustvarimo težave s prebavo."
Znanstveniki pravijo, da si s pretirano hitrim prehranjevanjem ne nakopljemo le prekomerne telesne teže, temveč s tem obremenjujemo tudi delovanje srca. In dodajajo: "Nikar ne mislite, da so nasveti o tem, da je treba vsak grizljaj hrane temeljito prežvečiti, navadne izmišljotine. To je osnovni pogoj za zdravje prebavnega trakta."
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.