Zanimivosti

Nevarne mrtve cone

Seul, 30. 03. 2004 00.00 1 min branja 0

Potapljač

Pojav tako imenovanih mrtvih con v morjih in oceanih, v katerih sploh ni kisika, bi lahko ogrozilo na stotine milijonov ljudi po vsem svetu.

Ta pojav, ki se hitro širi, ima velike posledice za ribolov in ohranjanje življenja v morju, je na tridnevni mednarodni konferenci o problemih okolja, ki poteka na južnokorejskem otoku Jeju, dejal predstavnik Programa ZN za okolje (UNEP) Nick Natal.

Po najnovejših raziskavah se na 70.000 kvadratnih metrov morske površine nahaja približno 150 "mrtvih con", kar je dvakrat več kot leta 1990. "Mrtve cone" se pojavljajo povsod; od Mehiškega zaliva do Baltskega morja, Jadrana, Rumenega morja, opazili pa so jih tudi v Južni Ameriki, na Japonskem, Avstraliji ter na Novi Zelandiji.

  • 1
  • 2
  • 3-LBX
  • 5 - UX
  • 4 -NX
  • 6-RX
  • 7 - RZ
  • 9 LM
  • 8
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1506